Namų projektai su sąmata (kartotiniai projektai)

Namų projektai su sąmata (kartotiniai projektai) tapo ganėtinai populiarūs rinkoje, todėl daugelis žmonių vis dažniau klausia: ar turite jau kokį baigtą projektą, arba atsineša planą, kuris jiems jau patinka, nepaisant tokių smulkmenų kaip: partvarų stumdymo plane ar namo apdailos pakeitimo. Išgirdus, jog klientas turi namą, kuris jam beveik tinka, paprastai paprašome jo mums nerodyti, kol nepateiksime savo vizijos, kadangi pamačius būna labai sunku atsiriboti nuo matyto vaizdo ir pateikti nešališką (geriausią) sprendimą.

Dažnai atsitinka ir taip, kad galiausiai pateikiame panašų sprendimą į užsakovų pasirinktą, ypač jei vieta diktuoja tokius sprendinius. Namų projektai su sąmata (kartotiniai projektai) dažniausiai būna pamirštami ir klientai renkasi individualų, architekto pasiūlytą projektą, kuris garantuoja ir gerą rezultatą ir individualią architektūrą.

Namų projektai su sąmata (kartotiniai projektai) yra populiarūs dėl pigumo, nes vieną kartą suprojektavus namą, jį galima parduoti kelis kartus. Visapusiškai kokybiškas kartotinis projektas privalo turėti kuo didesnį kiekį projektinių dalių išpildymo. Nejudinamos projekto dalys susijusios su pastato architektūra, konstruktyvu ir vidaus inžinerinėmis sistemomis. Šis kartotinių projektų fenomenas architektus paverčia elementariais prekybininkais, o klientus pigių (kiniškų prekių) vartotojais. Žinoma, tų pačių kartotinių projektų yra įvairių tipų su gerais tūriniais, planiniais sprendimais. Tačiau kiekvieni namai privalo būti projektuojami neatsiribojant nuo aplinkos tiek teigiamų, tiek neigiamų ypatybių, pasaulio krypčių, aplinkos kontekstualumo ir daugelį kitų smulkmenų, kurių su kartotiniu projektu nenusipirksi. Taigi dėl kelių šimtų eurų neverta aukoti galimybės turėti individualų projektą išpildytą konkrečioje vietoje, konkretaus užsakovo poreikiams. Namų projektai su sąmata (kartotiniai projektai) pas mus atsiranda, kai įgyvendiname namo projektą, tačiau pastarasis netinka konkrečiam užsakovui dėl tam tikrų įsitikinimų, tada toks namas, jei jo architektūra gera, gali tapti kartotiniu.

Žinoma, papildomai yra išsprendžiami inžineriniai sprendimai, kurie kiekviename sklype individualūs. Tačiau itin dažnas atvejis tampa, kad projekto panaudojimas pateikiamas kaip vaizdinė medžiaga, ką gi mes kuriame, todėl mūsų namų projektai su sąmata (kartotiniai projektai) yra puikus mūsų kūrybos pavyzdys, todėl pasižvalgykite, kas patinka mūsų kuriamoje architektūroje, o kas vis gi netenkina Jūsų sumanymų.